Başkanlar Ortak Basın Toplantısında Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte ortak basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tekirdağ’ın 11 ilçesinde gerçekleştirilecek olan toplantının dördüncüsü Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire başkanları ve müdürler ile basın mensupları katıldı.

BAŞKAN ÇETİN: CUMHURİYET TARİHİNİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN ÖNEMLİ HİZMETİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin gerçekleştirdi. Başkan Çetin, “Bu toplantının diğer bölge illeri için de örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. 2013 yılında Tekirdağ büyükşehir, Kapaklı’da ilçe statüsünü kazandı. Bunu Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en önemli hizmeti olarak görüyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla çok önemli bir kazanım olarak görüyorum. Yeni bir yapının oluşması zaman gerektiriyor. Kurumsal hafızanın, kurumsal yapıların oluşması, devlet ayağıyla ilgili birimlerin oluşması ilçemizde bir süreç aldı ve bugünlere geldik. Hep beraber daha iyisini nasıl yaparız, daha yaşanılabilir bir Tekirdağ, daha yaşanılabilir bir Kapaklı nasıl ortaya koyabiliriz ortak paydalarda birleşerek hizmeti halkımızla nasıl buluştururuz derdimiz bu.” diye konuştu.

BİLGİLENDİRME SUNUMLARI YAPILDI

Başkan Çetin’in ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da bir konuşma yaptı. Akabinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz Kapaklı’ya yapılan ve yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

YATIRIMLAR, HİZMETLER VE PROJELERİ ANLATTI

Daha sonra tekrar kürsüye gelen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, göreve geldiği günden bugüne kadar geçen süreyi içeren kapsamlı bir sunum yaptı. Başkan Çetin, girişimleri neticesinde ilçemize kazandırılan ve projelendirilen devlet yatırımları, belediyemiz yatırımları, faaliyetleri, hizmetleri ve projeleri ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Konuşmalarının sonunda Başkan Çetin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerin yer aldığı Katlı Otopark ve Meydan Projesi, alt yapı çalışmaları, dere ıslah çalışmaları, Çerkezköy ile Kapaklı ortak terminal projesi ve Bahçelievler ile İsmetpaşa Mahallesini birbirine bağlayan üst geçidi içeren dosyayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a takdim etti. Başkan Çetin bu dosyanın örnek bir çalışma olduğunu, mecliste grubu bulunan ilçe başkanları ve tüm meclis üyelerinin imzaladığını belirtti.

Yapılan detaylı bilgilendirmelerin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir