Kapaklı Belediyesi 7/24 Görevde

Tüm Trakya’yı etkisi altına alan ve ilçemizde de yoğun şekilde hissedilen soğuk hava ve kar yağışının olumsuzluklarına karşı Kapaklı Belediyesi yoğun mesai harcıyor.

Kapaklı’da etkisini Cumartesi gecesi göstermeye başlayan soğuk hava ve kar yağışı ile Kapaklı Belediyesi karla mücadele ekipleri 7/24 esası ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

EKİPLER GÖREVLERİNİN BAŞINDA

Belediye ekipleri, ana arterlerde tuzlama ve kar küreme çalışmalarının yanı sıra yayaların yoğun kullandığı üst geçitlerde de tuzlama çalışmaları yaptı. Pazar gecesi etkisini daha yoğun gösteren kar yağışı dolayısıyla kırsal mahallelerde ekipler yoğun çalışma gösterdi.  Ekiplerimiz, zorlu hava şartlarından dolayı yalnız yaşayan ve ailesine ulaşamayan, aracı ile yolda kalan vatandaşların da yardımına koştu.

“SEFERBERLİK OLUŞTURDUK”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Uzun zamandır bölgemizde beklediğimiz kar yağışı başladı. Kapaklımız bembeyaz halde, dün akşamdan bu yana ana arterler ve ara sokaklar ile kırsal mahallelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Belediye personelimizin ve ekipmanlarının tamamı karla mücadele için seferber edildi. 14 Şubat akşamından başlayarak tuzlama ve kar küreme araçlarımız ilçemizde yoğun bir çaba sarf ediyor. Kar yağışının şiddetini arttırma riskine karşı da ekiplerimiz ile sahada olacağız. Vatandaşlarımız mecbur kalmadıkça kendi araçlarını kullanmak yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmeli’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir